A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: fopen(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/ci_sessionaaf8cddb304b2a8628e9970360e3948ab42af4be): failed to open stream: Disk quota exceeded

Filename: drivers/Session_files_driver.php

Line Number: 156

Backtrace:

File: /home2/atlasabi/public_html/application/controllers/Main.php
Line: 9
Function: __construct

File: /home2/atlasabi/public_html/index.php
Line: 292
Function: require_once

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home2/atlasabi/public_html/system/core/Exceptions.php:272)

Filename: Session/Session.php

Line Number: 140

Backtrace:

File: /home2/atlasabi/public_html/application/controllers/Main.php
Line: 9
Function: __construct

File: /home2/atlasabi/public_html/index.php
Line: 292
Function: require_once

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home2/atlasabi/public_html/system/core/Exceptions.php:272)

Filename: Session/Session.php

Line Number: 140

Backtrace:

File: /home2/atlasabi/public_html/application/controllers/Main.php
Line: 9
Function: __construct

File: /home2/atlasabi/public_html/index.php
Line: 292
Function: require_once

لیست تولیدات - تولید کننده دستگاه های تصفیه آب و فاضلاب

فیلتر شنی/فیلترشنی ثقلی/فیلترشنی/

فیلترهای ساخت شرکت اطلس اب جهت تصفیه فیزیکی آبهای سطحی(رودخانه‌ها یا چاهها)، آب استخر،حذف رنگها،آب برگشتی برجهای خنک کن،فیلتراسیون نهایی فاضلابهای صنعتی وانسانی فیلتراسیون مصارف آشامیدنی وصنعتی(تصفیه‌خانه‌های شهری وصنعتی) مورد استفاده قارمی‌گیرد.به عنوان مثال دراستخرها،به علت بازبودن سطح استخر،چنانچه آب استخرمتناوباً تعویض یا فیلترنگردد،راکد ماندن وآلوده شدن آب به علت وجود موادخارجی ازقبیل برگ،خاک،گردوغبارورشدوتکثیرمیکروبها،انواع قارچهای میکروبی وتخم انگلهاباعث بروزبیماری‌هایی ازقبیل یرقان، تبهای روده‌ای،اسهال خونی، بیماریهای پوستی وغیره می‌گردد که بخصوص دراستخرهای عمومی باید این موضوع شدیداً مورد توجه قرار گیرد.با استفاده ازفیلترهای شنی تولید شرکت اطلس اب، آبی زلال وصاف مصرف نمایید. مشخصات فنی فیلترها فیلتر شنیهای شرکت اطلس آب مجهز به سیستمها وتجهیزات ذیل می‌باشد: سیستم آب پخش کن جهت یکنواختی پخش آب وافزایش راندمان WATER DISTRIVUTOR • سیستم آب جمع کن جهت جمع آوری یکنواخت آب و افزایش راندمان WATER COLLECTOR • مخزن افقی یا عمودی پوشش داده شده با EPOXY جهت حفاظت و افزایش عمر مفید دستگاه VESSLE •فیلترشنی .بستر سیلیس از لایه‌های مرغوب و دانه‌بندی شده با خلوص و سختی بالا جهت افزایش راندمان و طول عمر مفید بستر SILICA LAYER فیلترهای تولید شرکت اطلس اب در دو نوع می‌باشد: • فیلتر شنیهای ثقلی GRAVITY FILTERS • فیلتر شنیهای تحت فشار PRESSURE FILTERS با دو انتخاب مسیر آب از پایین به بالا (UP FLOW) و از بالا به پایین (DOWN FLOW) و به صورت: • دستی MANUAL • تمام اتوماتیک FULL ,سازندگان فیلترشنی,فروشنده فیلترشنی, فروشفیلترشنیAUTOMATIC قابل تهیه می‌باشد. فیلتر شنی ,فیلتر شنی تحت فشار, فیلتر شنی وکربنی,
سازنده فیلتر شنی, ساخت فیلتر شنی ,اطلس اب سازنده فیلتر شنی, فیلتر سیلیسی ,فیلترتصفیه استخر, کاربرد فیلتر شنی, خرید فیلتر شنی ,تولید کننده فیلترشنی ,سنگ سیلیس, فروشنده فیلتر شنی ,سازندگان فیلتر شنی, قیمت فیلتر شنی 

فیلتر های شنی معمولا برای خالص سازی آب مورد استفاده قرار می گیرند .فیلتر های شنی در انواع مختلف دسته بندی می شوند :
 فیلتر شنیتحت فشار
 فیلتر شنی ثقلی کند
 فیلتر شنی ثقلی تند
اصولا فیلتر های شنی به وسیله بستری از سنگ ها و شن های ریز (سنگ ها و شن های سیلیس ) به تصفیه آب ورودی می پردازند .

فیلتر شنیمعمولا رسوبات، فلزات، هیدروکربن ها و برخی مواد دیگر از آب جدا می کنند.  

فیلتر های شنی بر اساس نحوه فیلتراسیون و فشار کاری فیلتر به چندین دسته تقسیم می شوند که دسته بندی واحدی را نمی توان برای آن ها مشخص کرد.

فیلتر شنی تحت فشار :‌ 
قسمت‌های تشکیل‌دهنده‌ یک فیلتر شامل بستر ماسه‌ای، تجهیزات جمع‌آوری آب صاف شده، تجهیزات شستشوی فیلتر شنیو جمع‌آوری پساب شستشو می‌باشد.
این فیلترها از یک استوانه‌ی فلزی تشکیل شده که در دو انتها به عدسی ختم می‌شود و به ابعاد مناسب با آب‌دهی ساخته می‌شود.
این فیلترها هم بصورت عمودی و هم بصورت افقی ساخته می‌شوند. قطر فیلتر شنیهای عمودی استاندارد از حدود 0.5تا 3 متر و ارتفاع آن بین 0.7الی 1.5 متر می‌باشد. البته فیلترهای عمودی به خاطر آنکه در تمام راستای ارتفاع آنها عمل تصفیه فیزیکی انجام می‌گیرد به فیلترهای افقی ترجیح دارند. فیلترهای تحت فشار دارای دریچه مناسب برای داخل کردن شن و ماسه و بازدید و یا خارج‌کردن شن و ماسه در مواقع لزوم هستند. این فیلتر شنیها دارای شیر آب ورودی، شیر خروج آب صاف، شیر ورود آب شستشو، شیر تخلیه و خروج آب شستشو هستند. در بالاترین نقطه‌ی صافی، یک شیر تخلیه‌ی هوا وجود دارد که ممکن است به‌طور خودکار عمل نماید. علاوه بر وسایل بالا، صافی ممکن است دارای فشارسنج و کنتور آب و دستگاه سنجش افت فشار باشد.
بدنه این فیلترها (تحت فشار)، استوانه‌ای شکل و از فولاد بر اساس استاندارد‌های معتبر ساخته شده است و دارای دو دریچه بازدید بوده و برای جلوگیری از خوردگی، کلیه سطوح مجاور با آب داخل مخزن دستگاه از دو لایه رنگ اپوکسی و کلیه سطوح بیرونی دستگاه که در مجاورت هوا قرار دارند با رنگ روغنی پوشش داده می‌شود. فشار استاندارد در این فیلتر شنیها بین 7-3 اتمسفر می‌باشد.
 
نحوه شستشوی فیلتر شنی تحت فشار:
    پس از مدت زمانی که از بهره‌برداری این فیلترها بگذرد، فیلترها نیاز به شستشو دارند. این زمان بستگی به کیفیت و میزان آب تصفیه شده دارد. در این حالت لایه‌ ماسه‌ای فیلتر شنی، گرفته شده و خوب عمل نمی‌کند. در این حالت که معمولا بر اساس تجربه و یا افت فشار داخل فیلتر مشخص می‌گردد، فیلتر نیاز به شستشو دارد که با جریان دادن هوا و سپس آب در عکس جهت فیلترکردن، به ترتیب زیر انجام می‌گیرد:
· شیر آب خام ورودی به فیلتر بسته می‌شود.
· شیر خروج آب صاف نیز بسته می‌شود.
· شیر تخلیه‌ی هوا باز می‌شود و هوا به میان ذرات ماسه دمیده می‌شود تا ماسه‌ها چسبندگی خود را از دست بدهند.
· شیر خروجی آب شستشو باز می‌شود.
شیر ورودی آب شستشو باز می‌شود و عملیات شستشوی ماسه‌ها با آب تمیز شروع می‌گردد.
 
فیلتر شنی ثقلی کند:
 صاف سازی با صافی های شنی کند شامل عبور آب از یک صافی دارای بستر شنی با نیروی گرانش زمین و سرعت صاف سازی بسیار کم، بدون استفاده از مواد منعقد کننده می باشد. طرز قرار گرفتن بستر به این ترتیب است که شن های درشت تر در پایین و ماسه های ریزتر در بالاترین قسمت قرار می گیرند.
آب عبوری از بستر حاوی مواد معلق، کلوئیدی، میکروارگانیسم های مختلف و نمکهای محلول است که در طی عبور از عمق 40 تا 60 سانتی متری بستر آنها را به جا می گذارد و آب پس از این عمق حاوی مقادیر کمی نمکهای معدنی ساده و نسبتا ً بی ضرر است.
فیلتر شنی کند نیازمند سرمایه اولیه و فضای زیاد هستند به علاوه در شرایطی که آب ورودی به فیلتر شنی دارای کدورت زیاد باشد با توجه به گرفتگی سریع سطح آن تمیز کردن فیلتر شنی در فاصله های زمانی کم ضروری است.
حذف ذرات توسط صافی شنی کند با راندمان بسیار خوبی انجام می شود. در صورت استفاده از این فیلتر شنیها، نیازی به انعقاد شیمیایی و ته‌نشینی قبلی نمی‌باشد. اینفیلتر شنیها فاقد سیستم شستشوی معکوس بوده و به جای آن از تعویض دوره‌ای لایه‌ای از ماسه استفاده می‌شود.
حذف ذرات در این صافی ها با تشکیل یک لایه نازک بر روی سطح بستر صافی شنی انجام می شود.این لایه فعال بیولوژیکی، از میکروارگانیسم ها و ماکروارگانیسم ها زنده یا مرده تشکیل می شود. با ادامه پیدا کردن بهره برداری از صافی شنی کند، به دلیل افزایش تجمع مواد و رشد بیولوژیکی ارگانیسم ها بر روی سطح صافی، افت فشار صافی افزایش می یابد. وقتی افت فشار به حد بهره برداری 1الی 2متر رسید، صافی از سرویس خارج می شود.
پیش از برگرداندن آن به خط سرویس معمولا با تراشیدن لایه ای به ضخامت حدود 2سانتی متر از روی صافی لایه تشکیل شده بر روی صافی تمیز می شود.پس از این که چندین بار از سطح صافی لایه تشکیل شده برداشت شد و ارتفاع بستر شنی داخل آن به حداقل ارتفاع قابل قبول رسید، لازم است که شن برداشت شده با شن تمیز جایگزین شود.
 
کاربرد صافی های شنی کند:
 برای تصفیه آب های حاوی جامدات معلق
 برای حذف آهن و منگنز قابل رسوب پس از عمل هوادهی روی آب های زیرزمینی
 تصفیه آب های سطحی با کدورت متوسط
 
مکانیسم های تصفیه در صافی شنی کند:
برخی از فرآیندهایی که در تصفیه با صافی شنی کند استفاده می‌شود عبارتند از:
  غربال شدن
  ته نشینی
نیروهای اینرسی
  سانتریفوژ
  انتشار یا حرکت شناوری
  نیروی واندروالس
  جذب الکترواستاتیکی
  چسبندگی یا پیوستگی اکسیداسیون های بیولوژیکی و شیمیایی
 
فیلتر شنی ثقلی تند:
فیلترهای ثقلی شنی تند، متداول‌ترین روش فیلتر شنی کردن آب می‌باشند. در شرایط بهینه ترکیبی از فرآیندهای انعقاد،لخته سازی،ته نشینی و صاف سازی شنی می تواند تک یاخته های بیماریزایی را که دارای کیست مقاوم در مقابل کلرزنی می باشند را تا 99.99%حذف نمایند.
مصالح فیلتر، ماسه از جنس سنگ سیلیس با درجه‌ی خلوص 98 درصد می‌باشد.اندازه دانه ها از 0.35 تا 1میلی متر و یا حتی بیشتر و اندازه موثر از 0.45 تا 0.55 میلی متر تغییر می کند. این اندازه کوچک موجب جداسازی تمامی مواد معلق در سطح فیلتر می گردد به علاوه لایه ای از ارگانیسم های بیولوژیکی در سطح مشترک تماس بین آب و شن به وجود می آید.
کف فیلترها را معمولا از بتون یا مواد پلاستیکی و غیره می‌سازند و در هر مترمربع آن، 60 تا 90 عدد نازل پلاستیکی جهت خروج آب صاف ، قرار داده می‌شودکه انتهای آن‌ها داخل آب صاف شده‌ی زیر فیلتر قرار دارد.
پس از مدتی که فیلتر کار می کند فشار کاهش می یابد و باید شستشوی معکوس انجام شود.
 
کاربرد صافی ماسه ای تند:
·  پس از هوادهی به منظور جداسازی اشکال نامحلول آهن و منگنز
·  تصفیۀ آب رودخانه های با کدورت بالا پس از واحدهای انعقاد، لخته سازی و ته نشینی
·  تصفیۀ آب رودخانه های با کدورت بالا به عنوان پیش تصفیه قبل از صافی ماسه ای کند
·  تصفیۀ آبهای با کدورت پایین مثل دریاچه ها و رودخانه ها. در این روش گندزدایی بعد از عمل صاف سازی ضروری است
 
مقایسه فیلتر شنی تحت فشار و ثقلی
به دلیل قیمت بالای ساختمان محفظه‌ تحت فشار، فیلترهای تحت فشار به‌ صورت تیپ، تنها در تصفیه‌خانه‌های کوچک آب و عموما" در کارخانه‌ها کاربرد دارند در حالی‌ که فیلتر شنیهای ثقلی کاربردهای گسترده‌تری دارند. به هرحال استفاده از فیلتر شنی تحت فشار برای تصفیه‌ آبهای سطحی و برای اجتماعات شهری دارای نقطه‌ضعف‌هایی است که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت و بسیاری از مراجع، کاربرد آن‌ها را مورد تایید قرار نمی‌دهند.
به‌طور کلی فیلترهای تحت فشار نسبت به فیلترهای ثقلی دارای معایب زیر هستند:
  از این نوع صافی‌ها غالبا" در مواردی‌ که آب ورودی به فیلتر تحت فشار باشد استفاده می‌شود.
  بازده این نوع فیلترها نسبت به نوع ثقلی، کمتر است.
 در عملیات شستشوی فیلتر، معمولا" بخشی از مصالح ریزدانه‌ ماسه با آب شستشو از فیلتر خارج می‌گردد بنابراین به‌طور مرتب جایگزینی ضروری است.
فیلترتصفیه استخر.سازنده فیلترتصفیه استخر.تصفیه استخر   عملیات صاف‌کردن و شستشویفیلتر شنی را نمی‌توان به‌طور مستقیم بررسی کرد و از کیفیت و سودمندی کار آگاه شد.
فیلترشنی تهران .فیلترشنی البرز.فیلتر شنی تصفیه استخر.تصفیه اب تهران .تصفیه اب البرز
فیلترشنی ,فیلتر شنی, فیلترشنی تحت فشار, پکیج فیلترشنی, فیلترشنی اب, سازنده فیلتر شنی ,ساخت فیلتر شنی, کاربرد فیلتر شنی, فیلتر تصفیه استخر, فروش فیلتر شنی, قیمت فیلتر شنی ,سازندگان فیلتر شنی,فروشنده فیلتر شنی, فروش فیلتر شنی ,سازنده تصفیه استخر, محاسبه فیلترشنی ,قیمت فیلتر شنی ,طراحی فیلتر شنی ;کاربرد فیلتر شنی ثقلی,فیلتر شنی چیست, فیلتر شنی تحت فشار ,انواع فیلتر شنی, سیلیس فیلتر شنی ,قیمت انواع فیلتر شنی استخر ,محاسبه فیلتر شنی , فیلتر تصفیه استخر, خرید فیلتر تصفیه استخر.فیلترشنی تهران .فیلتر شنی البرز قیمت انواع فیلترشنی تصفیه استخر فیلتر سیلیسی.قیمت انواع فیلتر تصفیه  ساخت فیلتر شنی استخر شنا ,استخر.کاررکرد فیلتر شنی فیلتر شنی تهران .فیلتر شنی رشت .فیلتر شنی اصفهان فیلتر شنی کرمان .فیلتر شنی بوشهر فیلتر شنی اهواز فیلتر شنی تبرسز فیلتر شنی اراک.فیلتر شنی فومن.فیلتر شنی سلماس.فیلتر شنی تحت فشارفیلتر شنی سیرجان .سازنده فیلتر شنی اصفهان .فروش فیلتر  شنی اصفهان سند فیلتر .فیلتراسیون ابهای سطحی فیلتراسیون اب دریا.فیلتر شنی فلزی با پوشش فایبر گلاس.

محصولات مرتبط

فیلتر شنی/فیلترشنی ثقلی/فیلترشنی/

فروش Membrane ممبران

فروش فیلترهای FRP

فروش ازن ژنراتور

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: rewind() expects parameter 1 to be resource, boolean given

Filename: drivers/Session_files_driver.php

Line Number: 188

Backtrace:

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: filesize(): stat failed for /var/cpanel/php/sessions/ea-php56/ci_sessionaaf8cddb304b2a8628e9970360e3948ab42af4be

Filename: drivers/Session_files_driver.php

Line Number: 192

Backtrace: